LQH43CN100K03L Murata Power inductor
Symbol Micros:
D1812S0010.00/0.650A/0.24Rk
Case : Rys.LQH43CN
-Leistungsinduktor; SMD1812; inductance: 10uH; 10%; prąd: 0.65A; resistance: 0,24R; 1MHz; operating temperature: -40°C~85°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1812 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,65A |
| Resistance: | 240 mOhm |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: LQH43CN100K03L RoHS
Case style: Rys.LQH43CN
Datasheet
In stock:
500 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3197 | 0,1690 | 0,1312 | 0,1183 | 0,1159 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: LQH43CN100K03L
Case style: Rys.LQH43CN
External warehouse:
48500 pcs.
| Quantity of pcs. | 500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1159 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: LQH43CN100K03L
Case style: Rys.LQH43CN
External warehouse:
39500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1159 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Inductor type: | Power |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1812 |
| Inductance: | 10uH |
| Current: | 0,65A |
| Resistance: | 240 mOhm |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Dimensions: | 4,5x3,2x2,6mm |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 85°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols