IHLP6767DZER8R2M01 Vishay Inductor
Symbol Micros:
D6767S0008.20/20.0A/0.017Rm
Case : Rys.IHLP6767DZ
Inductor; SMD6767; 8.2uH; 20%; 20A; 17.6mR; 100kHz; operating temperature: -55°C~125°C
Parameters
| Manufacturer: | VISHAY |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 6767 |
| Inductance: | 8,2uH |
| Current: | 20A |
| Resistance: | 0,0176 Ohm |
| Tolerance: | 20% |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 6767 |
| Inductance: | 8,2uH |
| Current: | 20A |
| Resistance: | 0,0176 Ohm |
| Tolerance: | 20% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols