B0503LS-1WR3 HI-LINK
Symbol Micros:
DC B0503ls-1wr3 HI
Case : MNp-19.6x6.0-7b
DC/DC Converter, 1W, 303mA, Vin 5V, Vout 3.3V, Viso 1500VDC, EFF 76% Equivalent: AM1D-0503SZ;
Parameters
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Output current [A]: | 303mA |
| Output voltage range [V]: | 3,3V |
| Efficiency: | 76% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 5V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Input voltage range: | 4,5V ~ 5,5V |
| Output current [A]: | 303mA |
| Output voltage range [V]: | 3,3V |
| Efficiency: | 76% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 5V |
| Output voltage [V]: | 3,3V |
| Insulation breakdown voltage: | 1500V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols