B2412S-1WR3 SIP4 (4pin) HI-LINK
Symbol Micros:
DC B2412s-1wr3 HI
Case : MNp-11.6x6.0-4
DC/DC Converter, 1W, 84mA, Vin 24V, Vout 12V, Viso 1500VDC, EFF 88% Replacement for: AM1S-2412SZ, AM1S-2412S-NZ, AM1SS-2412SZ, AM1SS-2412S-NZ, AM1SS-
Parameters
| Input voltage range: | 21,6V ~ 26,4V |
| Output current [A]: | 84mA |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Efficiency: | 88% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 24V |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Input voltage range: | 21,6V ~ 26,4V |
| Output current [A]: | 84mA |
| Output voltage range [V]: | 12V |
| Efficiency: | 88% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 24V |
| Output voltage [V]: | 12V |
| Insulation breakdown voltage: | 1500V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols