F0305S-1WR3 SIP7 (4pin)
Symbol Micros:
DC F0305s-1wr3 HI
Case : MNs-15.24x7.5-12
DC/DC Converter, 1W, 200mA, Vin 3.3V, Vout 5V, Viso 3000VDC, EFF 79%
Parameters
| Input voltage range: | 2,97V ~ 3,63V |
| Output current [A]: | 0,2A |
| Output voltage range [V]: | 5V |
| Efficiency: | 79% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 3,3V |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Input voltage range: | 2,97V ~ 3,63V |
| Output current [A]: | 0,2A |
| Output voltage range [V]: | 5V |
| Efficiency: | 79% |
| Power: | 1W |
| Input voltage: | 3,3V |
| Output voltage [V]: | 5V |
| Insulation breakdown voltage: | 3000V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols