FN1-05S3V3BN
Symbol Micros: DC FN1-05S3V3BN
Contractor Symbol:
Case : Rys.FN1-xxSxxBN
SIP,19.5x6mm DC DC Converters RoHS
Parameters
Input voltage range: 4,5V ~ 5,5V
Output current 1: 303mA
Power: 1W
Insulation breakdown voltage: 1500V
Secondary voltage 1: 3,3V
Manufacturer:: AIPULNION Manufacturer part number: FN1-05S3V3BN RoHS Case style: Rys.FN1-xxSxxBN
In stock:
20 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 20+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
10/20
Output current 1: 303mA
Power: 1W
Secondary voltage 1: 3,3V