FN2-05D12CN SIP7 (5pin)
Symbol Micros: DC FN2-05D12CN
Contractor Symbol:
Case : MNp-19.6x7.0-7a
DC/DC Converter, 2W, ±84mA, Vin 5V, Vout ±12V, Viso 1500VDC, EFF 81% Zamiennik dla: AM2D-0512DZ; FN2-05D12CN; TPH0512SP; DAE2-0523;
Parameters
Input voltage range: 4,5V ~ 5,5V
Output current 1: 83mA
Power: 2,0W
Output current 2: 83mA
Insulation breakdown voltage: 1500V
Secondary voltage 1: 12V
Secondary voltage 2: -12V
Manufacturer:: AIPULNION Manufacturer part number: FN2-05D12CN RoHS Case style: MNp-19.6x7.0-7a
In stock:
10 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Output current 1: 83mA
Power: 2,0W
Output current 2: 83mA
Secondary voltage 1: 12V