K7809-500R3 SIP3
Symbol Micros: DC K7809-500r3 AIP
Contractor Symbol:
Case : MNp-11.6x7.55-3
Switching Regulator, 500mA, Vin 12÷36V, Vout 9V, EFF 90/94% Zamiennik dla: AMSR-7809-NZ
Parameters
Input voltage range: 12V ~ 34V
Output current 1: 500mA
Secondary voltage 1: 9V
Manufacturer:: AIPULNION Manufacturer part number: K7809-500R3 RoHS Case style: MNp-11.6x7.55-3
In stock:
51 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 4+ 17+ 51+ 204+
Add to comparison tool
Packaging:
17/51
Input voltage range: 12V ~ 34V
Output current 1: 500mA
Secondary voltage 1: 9V