K7812-500R3
Symbol Micros: DC K7812-500r3
Contractor Symbol:
Case : MNp-11.6x7.55-3
Switching Regulator, 500mA, Vin 15÷36V, Vout 12V, EFF 90/94% Replacement for: AMSR-7812-NZ
Parameters
Output current [A]: 500mA
Input voltage range: 15V~36V
Output voltage [V]: 12V
Input voltage: 24V
Case: SIP
Regulated: NO
Manufacturer:: RLT Manufacturer part number: K7812-500R3 RoHS Case style: MNp-11.6x7.55-3 Datasheet
In stock:
38 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 4+ 19+ 38+ 152+
Add to comparison tool
Packaging:
19/38
Manufacturer:: MORNSUN - EOL Manufacturer part number: K7812-500R3 RoHS Case style: MNp-11.6x7.55-3
In stock:
5 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 43+ 172+
Add to comparison tool
Packaging:
43/86
Output current [A]: 500mA
Input voltage range: 15V~36V
Output voltage [V]: 12V
Input voltage: 24V