PFD6-18D12E2N3
Symbol Micros: DC PFD6-18D12E2N3
Contractor Symbol:
Case : MNd-32.0x20.0-24a1
Regulated DC/DC Converter, 6W, ±250 mA, Vin 18÷36V, Vout ±12V, Viso 1500VDC, EF% PFD6-18D12E2N3; VRA2412ZP-6WR2; AM5T-2412DZ;
Parameters
Input voltage range: 9V ~ 36V
Output current 1: 250mA
Power: 6,0W
Output current 2: 250mA
Insulation breakdown voltage: 3000V
Secondary voltage 1: 12V
Secondary voltage 2: -12V
In stock:
20 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 3+ 10+ 30+ 100+
Add to comparison tool
Packaging:
10
Input voltage range: 9V ~ 36V
Output current 1: 250mA
Power: 6,0W
Output current 2: 250mA
Secondary voltage 1: 12V