TMMDB3
Symbol Micros:
DDB3 minimelf
Case : SOD80 (MINIMELF)
Itrm=2A; Vbo=32V; Vo=28V~36V -40°C~125°C; DLDB3-DC; DLDB3, LLDB3(28~36V), TMMDB3(28~36V), TMMDB3TG(30~34V)
Parameters
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Forward current: | 2A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Thyristor type: | Diak |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: TMMDB3/DLDB3 RoHS
Case style: SOD80 (MINIMELF)
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 400+ | 2500+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0775 | 0,0299 | 0,0145 | 0,0117 | 0,0111 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TMMDB3
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
4500 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0656 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: TMMDB3
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
80000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0566 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-08-30
Quantity of pcs.: 5000
| Manufacturer: | LGE |
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Forward current: | 2A |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Thyristor type: | Diak |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols