dioda LL4148 DIOTEC
Symbol Micros:
DI1N4148 LL4148 DIOTEC
Case : SOD80 (MINIMELF)
0,15A; 100V; 4ns; 500mW; SMD; packaging: tape/reel
Parameters
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Forward current: | 150mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: LL4148 RoHS
Case style: SOD80 (MINIMELF)
Datasheet
In stock:
3650 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ | 10000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0580 | 0,0216 | 0,0115 | 0,0087 | 0,0080 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: LL4148
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
1087500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0080 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: LL4148
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
560703 pcs.
| Quantity of pcs. | 20000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0080 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-29
Quantity of pcs.: 35000
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Forward current: | 150mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols