1N4448HLP switching diode
Symbol Micros:
DI1N4448HLP
Case : DFN-2
125mA; 80V; fast <4ns packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | DFN-2 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Forward current: | 0,125A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 800V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: DIODES/ZETEX
Manufacturer part number: 1N4448HLP-7
Case style: DFN-2
External warehouse:
99000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0438 |
| Case: | DFN-2 |
| Manufacturer: | DIODES |
| Forward current: | 0,125A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 800V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols