BA157 switching diode
Symbol Micros:
DIBA157
Case : DO41
1A; 400V; fast <300ns; packaging: ammo
Parameters
| Case: | DO41 |
| Manufacturer: | TSC |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 400V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | THT |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BA157
Case style: DO41
External warehouse:
10000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0148 |
| Case: | DO41 |
| Manufacturer: | TSC |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 400V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols