BAS70-04 switching diode
Symbol Micros:
DIBAS70-04
Case : SOT23
0,2A; 70V; ultra fast <5ns; connected in series packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | SOT23 |
| Forward current: | 200mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 70V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: YY
Manufacturer part number: BAS70-04 RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
616 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 400+ | 3000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0647 | 0,0248 | 0,0122 | 0,0097 | 0,0092 |
Manufacturer:: YY
Manufacturer part number: BAS70-04-F2-0000HF RoHS
Case style: SOT23t/r
In stock:
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 400+ | 3000+ | 12000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0681 | 0,0262 | 0,0128 | 0,0102 | 0,0097 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BAS70-04
Case style: SOT23
External warehouse:
21000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0100 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BAS70-04
Case style: SOT23
External warehouse:
70304 pcs.
| Quantity of pcs. | 12000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0100 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BAS70-04
Case style: SOT23
External warehouse:
3030 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0233 |
| Case: | SOT23 |
| Forward current: | 200mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 70V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols