BAV103 switching diode
Symbol Micros:
DIBAV103 smd VIS
Case : SOD80 (MINIMELF)
0,25A; 250V; fast <50ns; packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 0,25A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 250V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BAV103-GS08 RoHS
Case style: SOD80 (MINIMELF)
Datasheet
In stock:
16430 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1177 | 0,0539 | 0,0293 | 0,0219 | 0,0196 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BAV103-GS18
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
255 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0196 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BAV103-GS08
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
27500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0196 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: BAV103-GS18
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
157500 pcs.
| Quantity of pcs. | 10000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0196 |
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 0,25A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 250V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols