STTH4R02S SMC switching diode
Symbol Micros:
DISTTH4R02S
Case : DO214AB-SMC
4A 200V 30ns packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | DO214AB-SMC |
| Forward current: | 4A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 200V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH4R02S RoHS
Case style: DO214AB-SMC
Datasheet
In stock:
2510 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3213 | 0,1720 | 0,1340 | 0,1212 | 0,1170 |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: STTH4R02S RoHS
Case style: DO214AB-SMC
In stock:
298 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2977 | 0,1595 | 0,1243 | 0,1125 | 0,1085 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH4R02S
Case style: DO214AB-SMC
External warehouse:
575000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1342 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH4R02S
Case style: DO214AB-SMC
External warehouse:
57500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1170 |
| Case: | DO214AB-SMC |
| Forward current: | 4A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 200V |
| Type: | Switching diode |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols