MMZ1608R600A TDK Ferrite bead
Symbol Micros:
DK0603S0060.0/0.800A/0.100R
Case : Rys.MMZ1608R600AT
Ferrite bead; impedance: 60R; (100MHz); +-25%; 0.8A; 0.1R; SMD0603; operating temperature: -55÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | TDK |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 60 Ohm |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Manufacturer: | TDK |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 60 Ohm |
| Current: | 0,8A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols