BLM18SG700TN1D Murata Ferrite bead
Symbol Micros:
DK0603S0070.0/4.000A/0.020R
Case : Rys.BLM18
Ferrite bead; impedance: 70R; (100MHz); +-25%; 4A; 0.02R; SMD0603; operating temperature: -55÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 70 Ohm |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,02 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 70 Ohm |
| Current: | 4A |
| Resistance: | 0,02 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols