BLM18AG601SN1 Murata / EBMS160808A601 RDC38 Max Echo Ferrite bead
Symbol Micros:
DK0603S0600.0/0.500A/0.380R
Case : Rys.BLM18a
Ferrite bead; impedance: 600R; (100MHz); +-25%; 0.5A; 0.38R; SMD0603; operating temperature: -55÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 0,5A |
| Resistance: | 380 mOhm |
| Tolerance [%]: | 25% |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18AG601SN1D RoHS
Case style: Rys.BLM18a
Datasheet
In stock:
7980 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 16000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0458 | 0,0172 | 0,0092 | 0,0067 | 0,0063 |
Manufacturer:: MAX ECHO
Manufacturer part number: EBMS160808A601 RDC38 RoHS
Case style: Rys.BLM18a
Datasheet
In stock:
14435 pcs.
| Quantity of pcs. | 20+ | 100+ | 500+ | 4000+ | 20000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0406 | 0,0148 | 0,0079 | 0,0058 | 0,0054 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18AG601SN1D
Case style: Rys.BLM18a
External warehouse:
49250 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0082 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18AG601SN1D
Case style: Rys.BLM18a
External warehouse:
432000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0106 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18AG601SN1D
Case style: Rys.BLM18a
External warehouse:
2112000 pcs.
| Quantity of pcs. | 16000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0082 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 0,5A |
| Resistance: | 380 mOhm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols