BLM18HG102SN1D Murata Ferrite bead
Symbol Micros:
DK0603S1000.0/0.100A/1.600R
Case : Rys.BLM18h
Ferrite bead; impedance: 1kR; (100MHz); +-25%; 0.1A; 1.6R; SMD0603; operating temperature: -55÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 1000 Ohm |
| Current: | 0,1A |
| Resistance: | 1,6 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18HG102SN1D RoHS
Case style: Rys.BLM18h
Datasheet
In stock:
8877 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 4000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1093 | 0,0418 | 0,0235 | 0,0194 | 0,0182 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18HG102SN1D
Case style: Rys.BLM18h
External warehouse:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 250+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0186 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18HG102SN1D
Case style: Rys.BLM18h
External warehouse:
656000 pcs.
| Quantity of pcs. | 8000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0200 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM18HG102SN1D
Case style: Rys.BLM18h
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 4000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0182 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 0603 |
| Impedance @ 100MHz: | 1000 Ohm |
| Current: | 0,1A |
| Resistance: | 1,6 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols