BLM31PG601SN1L Murata Ferrite bead
Symbol Micros:
DK1206S0600.0/1.500A/0.090R
Case : Rys.BLM31
Ferrite bead; impedance: 600R; (100MHz); +-25%; 1.5A; 0.08R; SMD1206; operating temperature: -55÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 1,5A |
| Resistance: | 80 mOhm |
| Tolerance [%]: | 25% |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM31PG601SN1L RoHS
Case style: Rys.BLM31
Datasheet
In stock:
4687 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1932 | 0,0979 | 0,0594 | 0,0472 | 0,0429 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM31PG601SN1L
Case style: Rys.BLM31
External warehouse:
9600 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0789 |
Manufacturer:: Murata Elektronik GmbH
Manufacturer part number: BLM31PG601SN1L
Case style: Rys.BLM31
External warehouse:
129000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0909 |
| Manufacturer: | MURATA |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1206 |
| Impedance @ 100MHz: | 600 Ohm |
| Current: | 1,5A |
| Resistance: | 80 mOhm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols