FBMH3225HM102NT Taiyo Yuden Ferrite bead
Symbol Micros:
DK1210S1000.0/2.000A/0.100R
Case : Rys.FBMH3225
Ferrite bead; impedance: 1kR; (100MHz); +-25%; 2A; 0.1R; SMD1210; operating temperature: -40÷125°C
Parameters
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1210 |
| Impedance @ 100MHz: | 1000 Ohm |
| Current: | 2A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Manufacturer: | Taiyo Yuden |
| Mounting: | SMD |
| Case: | 1210 |
| Impedance @ 100MHz: | 1000 Ohm |
| Current: | 2A |
| Resistance: | 0,1 Ohm |
| Tolerance [%]: | 25% |
| Operating temperature (range): | -40°C ~ 125°C |
| Ferrite type: | Bead |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols