1N5404 diode rectifying
Symbol Micros:
DP 1N5404
Case : DO27
3A; 400V; packaging: ammo;
Parameters
| Case: | DO27 |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 400V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: 1N5404
Case style: DO27
External warehouse:
8500 pcs.
| Quantity of pcs. | 1700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0364 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: 1N5404
Case style: DO27
External warehouse:
27800 pcs.
| Quantity of pcs. | 3400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0354 |
| Case: | DO27 |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 400V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols