BY255 diode rectifying
Symbol Micros:
DP BY255
Case : DO201AD
3A; 1300V; packaging: ammo;
Parameters
| Case: | DO201AD |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 1300V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: BY255 RoHS
Case style: DO201AD
Datasheet
In stock:
8300 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1250+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1762 | 0,0704 | 0,0410 | 0,0337 | 0,0320 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BY255
Case style: DO201AD
External warehouse:
73100 pcs.
| Quantity of pcs. | 1700+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0369 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BY255
Case style: DO201AD
External warehouse:
13026 pcs.
| Quantity of pcs. | 3400+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0370 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BY255
Case style: DO201AD
External warehouse:
11100 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0429 |
| Case: | DO201AD |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 1300V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols