BYG20J diode rectifying
Symbol Micros:
DP BYG20J
Case : DO214AC-SMA
1.5A; 600V; packaging: reel;
Parameters
| Case: | DO214AC-SMA |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 1,5A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: BYG20J RoHS
Case style: DO214AC-SMA
In stock:
22425 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 30+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2061 | 0,0824 | 0,0478 | 0,0400 | 0,0375 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: BYG20J
Case style: DO214AC-SMA
External warehouse:
14900 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0715 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-07-20
Quantity of pcs.: 45000
| Case: | DO214AC-SMA |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 1,5A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols