EGL1D SOD80
Symbol Micros:
DP EGL1D
Case : SOD80 (MINIMELF)
1A; 200V; SMD; 50ns; single packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Forward current: | 1A |
| Operating voltage: | 200V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: EGL1D RoHS
Case style: SOD80 (MINIMELF)
Datasheet
In stock:
1900 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2036 | 0,1032 | 0,0625 | 0,0495 | 0,0452 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: EGL1D
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
65000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0452 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: EGL1D
Case style: SOD80 (MINIMELF)
External warehouse:
17500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0452 |
| Case: | SOD80 (MINIMELF) |
| Manufacturer: | DIOTEC |
| Forward current: | 1A |
| Operating voltage: | 200V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols