MUR860 diode rectifying
Symbol Micros:
DP MUR860
Case : DO220
8A; 600V; ultra fast <50ns packaging: tube;
Parameters
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | Yangzhou Yangjie |
| Forward current: | 8A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: YY
Manufacturer part number: MUR860-B1-0000S RoHS
Case style: DO220
In stock:
180 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5559 | 0,3368 | 0,2591 | 0,2339 | 0,2226 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: MUR860
Case style: DO220
External warehouse:
508 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5185 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: MUR860
Case style: DO220
External warehouse:
5925 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2643 |
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | Yangzhou Yangjie |
| Forward current: | 8A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols