SM5408 diode rectifying
Symbol Micros:
DP SM5408
Case : DO213AB(MELF)
3A; 1000V; packaging: reel;
Parameters
| Case: | DO213AB(MELF) |
| Manufacturer: | LGE |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 1000V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: SM5408 RoHS
Case style: DO213AB(MELF)
Datasheet
In stock:
14900 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2099 | 0,1051 | 0,0627 | 0,0518 | 0,0466 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: SM5408
Case style: DO213AB(MELF)
External warehouse:
45000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0673 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: SM5408
Case style: DO213AB(MELF)
External warehouse:
6090 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1162 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-10-30
Quantity of pcs.: 15000
| Case: | DO213AB(MELF) |
| Manufacturer: | LGE |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 1000V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols