STTH3L06U
Symbol Micros:
DP STTH3L06U
Case : SMB
3A; 600V; 60ns; single; ultrafast; SMD; packing: tape/reel
Parameters
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH3L06U RoHS
Case style: SMB
Datasheet
In stock:
2200 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2968 | 0,1590 | 0,1239 | 0,1121 | 0,1081 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH3L06U
Case style: SMB
External warehouse:
12500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1081 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH3L06U
Case style: SMB
External warehouse:
65000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1462 |
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 3A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols