STTH8R06FP
Symbol Micros:
DP STTH8R06FP
Case : TO220FPAC
600V; 8A; single; 25ns; STM packaging: tape&reel
Parameters
| Case: | TO220FPAC |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 8A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH8R06FP
Case style: TO220FPAC
External warehouse:
1850 pcs.
| Quantity of pcs. | 1450+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2403 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STTH8R06FP
Case style: TO220FPAC
External warehouse:
8680 pcs.
| Quantity of pcs. | 300+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3857 |
| Case: | TO220FPAC |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 8A |
| Operating voltage: | 600V |
| Mounting: | THT |
| Type: | Rectifier diode |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols