BAS40-06 dioda Schottky
Symbol Micros:
DS BAS40-06
Case : SOT23
0,12A; 40V; dual common anode package: reel; equivalent: BAR43FILM
Parameters
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | NXP |
| Forward current: | 120mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: NXP
Manufacturer part number: BAS40-06,215 RoHS
Case style: SOT23t/r
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1190 | 0,0545 | 0,0297 | 0,0222 | 0,0198 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BAS40-06
Case style: SOT23
External warehouse:
120000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0198 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: BAS40-06
Case style: SOT23
External warehouse:
9000 pcs.
| Quantity of pcs. | 9000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0198 |
| Case: | SOT23 |
| Manufacturer: | NXP |
| Forward current: | 120mA |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols