MBR745 diode Schottky
Symbol Micros:
DS MBR745
Case : DO220
7,5A; 45V package: tube; equivalent: PBYR745 STPS745D
Parameters
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | LGE |
| Forward current: | 7,5A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 45V |
| Type of packaging: | Tube |
| Mounting: | THT |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: LGE
Manufacturer part number: MBR745 RoHS
Case style: DO220
In stock:
52 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 100+ | 500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,4381 | 0,2850 | 0,2026 | 0,1866 | 0,1684 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: MBR745
Case style: DO220
External warehouse:
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,5175 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: MBR745
Case style: DO220
External warehouse:
2300 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1931 |
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | LGE |
| Forward current: | 7,5A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 45V |
| Type of packaging: | Tube |
| Mounting: | THT |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols