Schottky diode MBRS1100T3G
Symbol Micros:
DS MBRS1100T3G
Case : DO214AA-SMB
2A; 100V; SMB; SMD packing: tape/reel
Parameters
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MBRS1100T3G
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
64000 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1017 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MBRS1100T3G
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
1986500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0766 |
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols