DS MBRS140T3G
Symbol Micros:
DS MBRS140T3G
Case :
Parameters
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MBRS140T3G
Case style:
External warehouse:
107766 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0735 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MBRS140T3G
Case style:
External warehouse:
80000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0556 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: MBRS140T3G
Case style:
External warehouse:
1535000 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0520 |
| Case: | SMB |
| Manufacturer: | ONSEMI |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols