SK210 diode.Schottky
Symbol Micros:
DS SK210
Case : DO214AA-SMB
2A;100V package: reel;
Parameters
| Case: | DO214AA-SMB |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: SK210 RoHS
Case style: DO214AA-SMB
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2174 | 0,1102 | 0,0669 | 0,0530 | 0,0483 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: SK210
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
30011 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0483 |
Manufacturer:: DIOTEC
Manufacturer part number: SK210
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
915 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1164 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-09-30
Quantity of pcs.: 12000
| Case: | DO214AA-SMB |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols