SS15 diode Schottky
Symbol Micros:
DS SS15
Case : DO214AC-SMA
1A/40AP; 50V package: reel;
Parameters
| Case: | DO214AC-SMA |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 50V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: SS15 RoHS
Case style: DO214AC-SMA
In stock:
9270 pcs.
| Quantity of pcs. | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ | 5000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0835 | 0,0332 | 0,0195 | 0,0143 | 0,0128 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: SS15
Case style: DO214AC-SMA
External warehouse:
7500 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1278 |
| Case: | DO214AC-SMA |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Forward current: | 1A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 50V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols