SS34 diode Schottky
Symbol Micros:
DS SS34
Case : DO214AB-SMC
3A/100AP; 40V package: reel; equivalent: CMSH3-40; FM340; MBRS340T
Parameters
| Case: | DO214AB-SMC |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: SS34 RoHS
Case style: DO214AB-SMC
In stock:
36544 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 3000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2032 | 0,1030 | 0,0626 | 0,0496 | 0,0452 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: SS34
Case style: DO214AB-SMC
External warehouse:
27000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0787 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: SS34
Case style: DO214AB-SMC
External warehouse:
3200 pcs.
| Quantity of pcs. | 100+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1334 |
Manufacturer:: ON-Semiconductor
Manufacturer part number: SS34
Case style: DO214AB-SMC
External warehouse:
6000 pcs.
| Quantity of pcs. | 3000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1814 |
| Case: | DO214AB-SMC |
| Manufacturer: | MIC |
| Forward current: | 3A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols