Schottky diode STPS1045B DPAK
Symbol Micros:
DS STPS1045B
Case : DPAK ST
10A; 45V; 175C; max. 0,57V package: tape&reel;
Parameters
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | ST life.augmented |
| Forward current: | 10A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 45V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS1045B RoHS
Case style: DPAK ST
Datasheet
In stock:
170 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 15+ | 75+ | 150+ | 600+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3645 | 0,2138 | 0,1613 | 0,1512 | 0,1406 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS1045B
Case style: DPAK ST
External warehouse:
56145 pcs.
| Quantity of pcs. | 525+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2298 |
| Case: | DPAK |
| Manufacturer: | ST life.augmented |
| Forward current: | 10A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 45V |
| Type of packaging: | Tape/Disk |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols