Schottky diode STPS2150A DO-214AC
Symbol Micros: DS STPS2150A
Contractor Symbol:
Case : DO214AC(SM-A)
2A; 150V; 175C; max. 0,67V package: tape&reel;
Parameters
Case: DO214AC-SMA
Manufacturer: ST
Forward current: 2A
Max. reverse voltage [Vrrm]: 150V
Type of packaging: Reel
Mounting: SMD
Type: Schottky
Manufacturer:: ST Manufacturer part number: STPS2150A RoHS Case style: DO214AC(SM-A) Datasheet
In stock:
4658 pcs.
Quantity of pcs. 5+ 20+ 100+ 300+ 1000+
Add to comparison tool
Packaging:
5000/15000
Manufacturer:: ST Manufacturer part number: STPS2150A Case style: DO214AC(SM-A)
External warehouse:
255000 pcs.
Quantity of pcs. 10000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
5000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
Quantity of pcs. 5000+ (Please wait for the order confirmation)
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Manufacturer: ST
Forward current: 2A