STPS2L40U dioda Schottky
Symbol Micros:
DS STPS2L40U
Case : DO214AA-SMB
2A/75AP; 40V package: reel;
Parameters
| Case: | DO214AA-SMB |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS2L40U RoHS
Case style: DO214AA-SMB
Datasheet
In stock:
0 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ | 2500+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2469 | 0,1359 | 0,0903 | 0,0753 | 0,0703 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS2L40U
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
1811700 pcs.
| Quantity of pcs. | 7500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0703 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS2L40U
Case style: DO214AA-SMB
External warehouse:
2107500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0703 |
| Case: | DO214AA-SMB |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 2A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 40V |
| Type of packaging: | Reel |
| Mounting: | SMD |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols