STPS2L60A SMA STMicroelectronics
Symbol Micros: DS STPS2L60A
Contractor Symbol:
Case : SMA
2A; 60V; max. 0,51V package: reel;
Parameters
Case: DO-214AC (SMA)
Manufacturer: STMicroelectronics
Forward current: 2A
Max. reverse voltage [Vrrm]: 60V
Type of packaging: Reel/Tape
Mounting: SMD
Type: Schottky
Manufacturer:: ST Manufacturer part number: STPS2L60A Case style: SMA
External warehouse:
40000 pcs.
Quantity of pcs. 10000+ (Please wait for the order confirmation)
Packaging:
5000
Delivery within 4-7 business days.
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
External warehouse:
515000 pcs.
Quantity of pcs. 5000+ (Please wait for the order confirmation)
Add to comparison tool
Packaging:
5000
Minimum order amount
must exceed 40 Euro.
Case: DO-214AC (SMA)
Forward current: 2A