STPS8H100D diode Schottky
Symbol Micros:
DS STPS8H100D
Case : DO220
8A/250AP; 100V opakowanie: tube;
Parameters
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 8A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Tube |
| Mounting: | THT |
| Type: | Schottky |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS8H100D RoHS
Case style: DO220
Datasheet
In stock:
50 pcs.
| Quantity of pcs. | 2+ | 10+ | 50+ | 200+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,8323 | 0,5269 | 0,4150 | 0,3777 | 0,3614 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: STPS8H100D
Case style: DO220
External warehouse:
273476 pcs.
| Quantity of pcs. | 350+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3614 |
| Case: | DO220 |
| Manufacturer: | ST |
| Forward current: | 8A |
| Max. reverse voltage [Vrrm]: | 100V |
| Type of packaging: | Tube |
| Mounting: | THT |
| Type: | Schottky |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols