DT1.5KE18CA
Symbol Micros:
DT1.5KE18CA
Case : DO27
Transient Voltage Suppressor 1.5KE18CA DO-27 1,5kW, 18V, bidirectional
Parameters
| Case: | DO27 |
| Mounting: | THT |
| Specification: | Bidirectional |
| Power: | 1,5kW |
| Operating voltage: | 18V |
Manufacturer:: MIC
Manufacturer part number: 1,5KE18CA RoHS
Case style: DO27amm
Datasheet
In stock:
1150 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ | 1250+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2354 | 0,1292 | 0,0850 | 0,0718 | 0,0673 |
Manufacturer:: LITTELFUSE
Manufacturer part number: 1.5KE18CA
Case style: DO27
External warehouse:
1200 pcs.
| Quantity of pcs. | 1200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1377 |
Manufacturer:: Taiwan Semiconductor Co., Ltd.
Manufacturer part number: 1.5KE18CA
Case style: DO27
External warehouse:
5000 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1751 |
Manufacturer:: ST
Manufacturer part number: 1.5KE18CA
Case style: DO27
External warehouse:
52310 pcs.
| Quantity of pcs. | 1200+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1735 |
Item in delivery
Estimated date:
2026-05-30
Quantity of pcs.: 1250
| Case: | DO27 |
| Mounting: | THT |
| Specification: | Bidirectional |
| Power: | 1,5kW |
| Operating voltage: | 18V |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols