HF115F/012-1HS3AF (JQX-115F) power relay
Symbol Micros: P HF115f012-1hs3af
Contractor Symbol:
Case : Rys.JQX115F.3
16A; 12V; SPST-NO; coil power 400mW; 29,0 x 16,0 x 13,0mm PCB; equivalent: RM85Z, RM83Z, AZ761, G2RL
Parameters
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 16A
Type: SPST-NO
Coil current type: DC
Insulation breakdown voltage: 5000V
In stock:
100 pcs.
Quantity of pcs. 1+ 5+ 50+ 100+ 300+
Add to comparison tool
Packaging:
50/100
Item in delivery
Estimated date:
Quantity of pcs.: 500
Coil voltage (V): 12V
Contact current: 16A
Type: SPST-NO
Coil current type: DC