ICL3232CBNZ
Symbol Micros:
UIMAX3232cse icl
85481
UIMAX3232cse icl
Contractor Symbol:
Case : SOP16N
RS-232 Transceiver, 2-Driver / 2-Receiver, 250kbps, 4x 0.1uF, 3.3/5V, 0÷70°C
Parameters
| Transmission speed: | 250kbps |
| Number of drivers: | 2 |
| Number of receivers: | 2 |
| Propagation time: | 300ns |
| Supply voltage: | 3V~5,5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
| Transmission speed: | 250kbps |
| Number of drivers: | 2 |
| Number of receivers: | 2 |
| Propagation time: | 300ns |
| Supply voltage: | 3V~5,5V |
| Operating temperature (range): | 0°C ~ 70°C |
Equivalents
Manufacturer::
Maxim
Manufacturer part number:
MAX3232CSE+T
Case style:
SOP16N
In stock
6160 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ |
| Net price (EUR) | 0,9646 |
Packaging: 5
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
AD - Analog Devices
Manufacturer part number:
MAX3232CSE+T
Case style:
SOP16Nt/r
In stock
990 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 400+ |
| Net price (EUR) | 1,4035 | 0,9838 | 0,8346 | 0,7647 | 0,7390 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Maxim
Manufacturer part number:
MAX3232CSE+T
Case style:
SOP16N
In stock
5670 pcs.
| Quantity of pcs. | 6+ |
| Net price (EUR) | 1,1713 |
Packaging: 6
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Texas Instruments
Manufacturer part number:
MAX3232CD RoHS
Case style:
SOP16N
In stock
20 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 40+ | 200+ |
| Net price (EUR) | 2,4013 | 1,9676 | 1,7159 | 1,5736 | 1,5014 |
Packaging: 40
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
Texas Instruments
Manufacturer part number:
MAX3232CD RoHS
Case style:
SOP16N
In stock
1080 pcs.
| Quantity of pcs. | 120+ |
| Net price (EUR) | 1,5014 |
Packaging: 40
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
ST3232CDR RoHS
Case style:
SOIC16t/r
In stock
9850 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 5+ | 20+ | 100+ | 500+ |
| Net price (EUR) | 0,8766 | 0,5828 | 0,4826 | 0,4360 | 0,4173 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
ST3232CDR RoHS
Case style:
SOIC16
In stock
37500 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,4173 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Manufacturer::
ST
Manufacturer part number:
ST3232CDR RoHS
Case style:
SOIC16
In stock
65000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ |
| Net price (EUR) | 0,4173 |
Packaging: 2500
Quantity (multiple 1)
Edit Symbol
Delete associated with Contractor Symbol
Symbol Micros
Are you sure you want to delete your symbols? Your Symbol Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Add Symbol
Symbol Micros
Contractor Symbol
Add another Contractor Symbol
Cancel
All Contractor Symbols
The provided name is already taken
The symbol contains forbidden characters or is too short. The symbol can consist of upper and lower case letters, spaces, special characters: "-", "/", "." and must have at least 3 characters.