IRF9530
Symbol Micros:
TIRF9530
Case : TO220
P-MOSFET 12A 100V 88W 0.3Ω IRF9530PBF
Parameters
| Open channel resistance: | 300mOhm |
| Max. drain current: | 12A |
| Max. power loss: | 88W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
Manufacturer:: Siliconix
Manufacturer part number: IRF9530 RoHS
Case style: TO220
In stock:
239 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ | 3+ | 10+ | 50+ | 200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 1,4089 | 1,0754 | 0,8911 | 0,7815 | 0,7418 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRF 9530 PBF
Case style: TO220
External warehouse:
40 pcs.
| Quantity of pcs. | 1+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7418 |
Manufacturer:: Vishay
Manufacturer part number: IRF9530PBF
Case style: TO220
External warehouse:
75 pcs.
| Quantity of pcs. | 25+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,7418 |
| Open channel resistance: | 300mOhm |
| Max. drain current: | 12A |
| Max. power loss: | 88W |
| Case: | TO220 |
| Manufacturer: | VISHAY |
| Max. drain-source voltage: | 100V |
| Transistor type: | P-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 20V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 175°C |
| Mounting: | THT |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols