IRLL014N smd
Symbol Micros:
TIRLL014n
Case : SOT223
Transistor N-Channel MOSFET; 55V; 16V; 280mOhm; 2,8A; 2,1W; -55°C ~ 150°C;
Parameters
| Open channel resistance: | 280mOhm |
| Max. drain current: | 2,8A |
| Max. power loss: | 2,1W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLL014NTRPBF RoHS
Case style: SOT223t/r
In stock:
41 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3343 | 0,1844 | 0,1452 | 0,1347 | 0,1290 |
Manufacturer:: International Rectifier
Manufacturer part number: IRLL014NTR RoHS
Case style: SOT223t/r
Datasheet
In stock:
1100 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ | 10+ | 50+ | 250+ | 1200+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,3343 | 0,2193 | 0,1573 | 0,1358 | 0,1286 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLL014NTRPBF
Case style: SOT223
External warehouse:
47700 pcs.
| Quantity of pcs. | 50+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1756 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLL014NTRPBF
Case style: SOT223
External warehouse:
137500 pcs.
| Quantity of pcs. | 5000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1290 |
Manufacturer:: Infineon
Manufacturer part number: IRLL014NTRPBF
Case style: SOT223
External warehouse:
200000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2500+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1290 |
| Open channel resistance: | 280mOhm |
| Max. drain current: | 2,8A |
| Max. power loss: | 2,1W |
| Case: | SOT223 |
| Manufacturer: | Infineon (IRF) |
| Max. drain-source voltage: | 55V |
| Transistor type: | N-MOSFET |
| Max. gate-source Voltage: | 16V |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 150°C |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols