3801/10 (100FT) 3M Ribbon cable AWG
Symbol Micros:
K AWG26/10gr
Case : Rys.AWG26/10gr
gray flat cable AWG26, 10 cores, gray colour with red 1st core (7x0.16mm) pitch: 1,27mm, oper. tempitch: 105°C, mates with IDC type connectors - 2.54mm
Parameters
| Number of cores: | 10 |
| Packaging: | Reel 30,5m |
| Insulation colour: | Grey |
| Manufacturer: | 3M |
| Vein diameter: | AWG26 |
| Terminal pitch: | 1,27mm |
| Tape type: | Without connectors |
Manufacturer:: 3M Interconnect Solution Division
Manufacturer part number: 3801/10 100
Case style: Rys.AWG26/10gr
External warehouse:
7 pcs.
| Quantity of pcs. | 3+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 55,1471 |
| Number of cores: | 10 |
| Packaging: | Reel 30,5m |
| Insulation colour: | Grey |
| Manufacturer: | 3M |
| Vein diameter: | AWG26 |
| Terminal pitch: | 1,27mm |
| Tape type: | Without connectors |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols