Multilayer ceramic chip capacitor; 220nF
Symbol Micros:
K10SN220250xk
Case : smd1210
Multilayer ceramic chip capacitor; 220nF; 250V; X7R; 10%; SMD; case: 1210; operating temperature; -55°C ~ 125°C
Parameters
| Capacitance: | 220nF |
| Operating voltage: | 250V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C3225X7R2E224K200AA RoHS
Case style: smd1210
Datasheet
In stock:
1000 pcs.
| Quantity of pcs. | 5+ | 20+ | 100+ | 300+ | 1000+ |
|---|---|---|---|---|---|
| Net price (EUR) | 0,2920 | 0,1597 | 0,1048 | 0,0904 | 0,0834 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C3225X7R2E224K200AA
Case style: smd1210
External warehouse:
4000 pcs.
| Quantity of pcs. | 1000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,1011 |
Manufacturer:: TDK
Manufacturer part number: C3225X7R2E224K200AA
Case style: smd1210
External warehouse:
79000 pcs.
| Quantity of pcs. | 2000+ (Please wait for the order confirmation) |
|---|---|
| Net price (EUR) | 0,0834 |
| Capacitance: | 220nF |
| Operating voltage: | 250V |
| Dielectric: | X7R |
| Operating temperature (range): | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance [%]: | 10% |
| Capacitor type: | Ceramic |
| Case: | 1210 cal |
| Case: | 3225 mm |
| Mounting: | SMD |
Add Symbol
Cancel
All Contractor Symbols